Přejít k hlavnímu obsahu

VApril 2022 opět přichází

1. dubna bude oficiálně zahájena, každoroční osvětová kampaň Britské asociace vapingového průmyslu (UKVIA) VApril 2022. Tato kampaň si dala za úkol, vzdělávat kuřáky po celém světě a poskytnout jim relevantní informace o elektronických cigaretách, aby se mohli objektivně rozhodnout, zda je to pro ně ta správná cesta, jak přestat kouřit.

Letos se vše konečně po dvou letech vrací k normálu, kdy byla kampaň pouze online. Iniciativa VApril 2022, nyní mezinárodně uznávaná, letos opět naváže spolupráci, se specializovanými prodejnami, výrobci a obchodními asociacemi po celém světě.

Dnes je jen ve Spojeném království více než 3 miliony vaperů, kteří byli bývalými kuřáky. Podle průzkumu téměř 2 000 dospělých kuřáků uvedlo to, že je ovlivnila právě kampaň VApril k tomu, aby přešli na vaping.

Vapril

Kuřáci mohou navštívit speciální webovou stránku kampaně VApril, https://www.vapril.org/, která poskytuje průvodce „ Make the Switch “, který jim pomůže úspěšně přejít na elektronické cigarety a tím se zbavit svého kuřáckého zlozvyku, což mnozí z nich chtějí a pokouší se o to i mnoho let.

Nejdůležitější částí kampaně je to, že během VAprilu mohou kuřáci navštěvovat maloobchodní prodejny  po celém Spojeném království a využít odborné poradenství v obchodech k tomu, jak přestat kouřit prostřednictvím elektronických cigaret.

 

John Dunne, generální ředitel UKVIA, říká:

 Z Public Health England víme, že elektronické cigarety jsou nejméně o 95 % méně škodlivé než kouření, a za posledních 18 měsíců jsme zaznamenali masivní vlnu podpory ze strany lékařského a politického světa, což podtrhuje to, že elektronické cigarety se stávají životně důležitým nástrojem, který pomáhá lidem přestat kouřit a tak prospívá celkovému zdraví národa.

Jsme neochvějní a odhodlaní v našem poslání a odhodlání dát kuřákům skutečnou možnost volby, opírající se o VApril 2022 a jsme vděční za obrovskou podporu, kterou dostáváme od maloobchodních prodejen elektronických cigaret a dalších podniků po celé Velké Británii a také od asociací vapingu po celém světě.

Kampaň VApril se na sociálních sítích zaměří na kuřáky, kteří hledají odbornou radu, když chtějí přestat prostřednictvím vapingu. V kampani se představí kuřáci, kteří se stali vapery, kteří budou mluvit o svých zkušenostech a příbězích, které je přivedli k elektronickým cigaretám. Tito skuteční lidé společně vytvořili průvodce o pěti krocích, jak úspěšně skoncovat s cigaretami pomocí vapingu. Dále nám experti z lékařského prostředí uvedou na pravou míru nejčastější obavy z vapingu, které u lidí vyvolávají hlavně dezinformace, často zveřejněné v médiích.

Doug Mutter je ředitelem VPZ, největšího nezávislého řetězce prodejen elektronických cigaret ve Spojeném království, je zároveň členem UKVIA, řekl: 

Už více než deset let pomáhají elektronické cigarety stovkám tisíc dospělých kuřáků definitivně přestat kouřit a důkazy podporující jejich používání neustále přibývají.

Co je opravdu pozoruhodné, je to, že to byl právě soukromý sektor v podobě mnoha malých specializovaných prodejen elektronických cigaret, které nabídly odborné vedení a podporu kuřákům, najít nejlepší způsob, jak se vzdát cigaret prostřednictvím vapingu.

VApril se stal vlajkovou lodí odvětví elektronických cigaret a vede nás k tomu abychom se spojili a ukázali naši jednotu a sounáležitost, pokud jde o obhajobu elektronických cigaret.

Zdroj : VApril 2022