Přejít k hlavnímu obsahu

Tiskové prohlášení k diacetylu v e-liquidech

v České republice i v mezinárodních médiích se objevují zprávy o přítomnosti škodlivé látky diacetyl v náplních do elektronických cigaret, tzv. liquidů. V souvislosti s těmito informacemi vydává Komora elektronického vapování (KEVAP) následující stanovisko.

Podle informací KEVAP nejsou v České republice v prodeji u certifikovaných výrobců a distributorů žádné náplně obsahující diacetyl.

“Můžeme ubezpečit uživatele, že nemáme žádné informace o přítomnosti náplní s obsahem diacetylu na českém trhu. Všichni členové Komory a současně i všichni výrobci nechávají veškeré své produkty, které jsou v prodeji v České republice, na obsah škodlivých látek testovat,” říká Robert Hrdlička, předseda Komory elektronického vapování.

Členové Komory elektronického vapování zastupují dodavatele a distributory s celkovým pokrytím trhu téměř 90 %.

Jako podklad tvrzení si dovolujeme zaslat výsledky laboratorní analýzy na dva náhodně vybrané produkty (1 x Liqua C a 1x Liqua Q) od společnosti Ritchy. Náplně této společnosti patří k nejprodávanějším na českém trhu. Budete-li mít zájem o výsledek laboratorního šetření na jakoukoliv další příchuť či náplň, neváhejte nás kontaktovat.