Přejít k hlavnímu obsahu

Nová data PHE ukazují rekordní pokles používání nikotinových náplastí při odvykání kouření.

Nejnovější údaje zveřejněné organizací Public Health England (PHE) ukázaly, že stále více kuřáků ve Velké Británii, kteří chtějí přestat kouřit, se odvrací od používání tradičních nikotinových náhrad - náplasti nebo žvýkačky (NRT) a místo toho používají účinnější alternativy, jako jsou elektronické cigarety.

Procento kuřáků v Anglii nadále klesá a v současnosti je na historickém minimu 13,9 %. Podle Národní zdravotnické služby (NHS), pro odvykání kouření, dosáhlo procento lidí kteří se pokoušeli přestat kouřit pomocí (NRT)rekordně nízké hodnoty 3,5 % v letech 2019/20 oproti letům 2013/14 kdy NRT používalo 7,3%. To je 52% pokles za šest let . Vzhledem k tomu, že míra kouření neustále klesá, znamená to, že se stále více kuřáků obrací k inovativním alternativám nikotinu jako jsou elektronické cigarety.

Procento kuřáků v Anglii nadále klesá a aktuálně je na historickém minimu 13,9 %, zatímco počet bývalých kuřáků, kteří nyní vapují, vzrostl z 11,7 % na 12,3 %. To naznačuje, že elektronické cigarety jsou opravdu nejlepším nástrojem pro odvykání kouření.

Údaje z PHE jsou v souladu s daty studie, která varuje, kuřáky kteří přestali kouřit, aby nepodceňovali pravděpodobnost recidivy, přičemž alkohol je třetím nejčastějším faktorem vyvolávajícím chuť na cigaretu. Studie, kterou provedl britský online prodejce elektronických cigaret Vape Club , shrnula hlavní příčiny recidivy takto:

Kdy máte největší chuť na cigaretu?

tabulka

Pokyny pro výrobce elektronických cigaret

Spojené království je lídrem v oblasti snižování škodlivých dopadů tabáku a NHS právě vydala pokyny, které musí výrobci dodržovat, aby mohli své produkty předložit ke schválení jako nástroj pro odvykání kouření.

Směrnice, kterou v říjnu zveřejnila The Medicines and Healthcare Products Regulatory Agency, uvádí, že všechny schválené vapingové produkty budou k dispozici lékařům k oficiálnímu předepisování. 

Anglie je i nadále globálním lídrem v oblasti zdravotní péče, ať už jde o zavedení vakcíny proti Covid-19 nebo naše inovativní opatření v oblasti veřejného zdraví snižující riziko vážných onemocnění u lidí. Otevření dveří licencované e-cigaretě, má potenciál vypořádat se s výraznými rozdíly v míře kouření v celé zemi a pomoci lidem přestat kouřit, ať žijí kdekoli a bez ohledu na jejich původ.

Řekl ministr zdravotnictví Sajid Javid.